Přejít k obsahu

O katedře

Dostal_foto S potěšením Vás vítám na webu naší katedry. Naleznete zde veškeré informace o nás, nabídce našich studijních programů, představíme Vám naše laboratoře a probíhající projekty a výzkumy. Věřím, že Vás možnost studia na Katedře energetických strojů a zařízení zaujme. Pokud budete mít jakýkoli dotaz či přání, obraťte se buď přímo na mne anebo na mé kolegyně a kolegy. Všichni zaměstnanci naší katedry se Vám budou rádi věnovat.

Václav Dostál, vedoucí katedry

Katedra energetických strojů a zařízení je zaměřená na vzdělávání studentů v oblasti energetického strojírenství s přesahem do oblasti energetiky.

Katedra v současnosti nabízí dva akreditované obory a to:

  • Stavba energetických strojů a zařízení
  • Stavba jaderně energetických zařízení

Naše jedinečnost je v obsazení výuky odborníky z praxe, kteří patří mezi špičky v oboru. Katedra se pyšní úzkou spoluprací s průmyslem, vysokou úrovní znalostí studentů a tím i jejich uplatnitelností na trhu práce po ukončení studia. Téměř všichni studenti 4. a 5. ročníků naší katedry mají stáže, brigády a trainee programy. V těchto aktivitách studenti řeší již reálné projekty pro průmyslové partnery a zapojují se do aktivit společností, které katedru podporují. Mezi nejvýznamnější partnery patří:

  • DOOSAN ŠKODA POWER s.r.o.
  • ŠKODA JS, a.s.
  • ČEZ, a.s.

Výjimečnost katedry spočívá i v přístupu ke studentům. U nás klademe důraz na osobní přístup ke každému z Vás.

Patička